GAMING | ESUKAN Dota 2 TI9: masa, saluran siaran langsung dan jadual penuh perlawanan

TI9: masa, saluran siaran langsung dan jadual penuh perlawanan

-

[#DOTA2] [#TI9] Pertandingan paling berprestij Dota 2 – The International 9 dimana 18 pasukan dari seluruh dunia berkumpul di Shanghai China untuk merebut lebih RM130 juta kumpulan hadiah dan dinobatkan sebagai pasukan Dota 2 terbaik dunia 2019.

Artikel ini akan memberi informasi tentang 18 pasukan, Jadual penuh perlawanan, saluran siaran langsung dan jadual penuh.

The International 9: Pasukan di peringkat kumpulan diumumkan

The International 9 menandakan bahawa ini siri pertandingan peringkat antarabangsa yang ke-9 dan buat julung kali nya diadakan di negara Asia iaitu China.

12 pasukan layak menerusi mata DPC yang dikumpul melalui pertandingan Major dan juga Minor di sepanjang musim manakala 6 lagi pasukan layak melalui pusingan kelayakan mengikut rantau.

Di bawah adalah info-info penting untuk anda mengikuti pertandingan ini.

Saluran siaran langsung Utama:

Watch live video from dota2ti on www.twitch.tv

The International akan bermula dengan liga kumpulan dimana 18 pasukan akan terbahagi kepada dua kumpulan iaitu kumpulan A dan juga Kumpulan B.

Kumpulan A Kumpulan B
Alliance Evil Geniuses
Chaos Esports Club Fnatic
Keen Gaming Infamous
Mineski Natus Vincere
Newbee Ninjas in Pyjamas
LGD Gaming OG Esports
Team Liquid Royal Never Give Up
Team Secret Vici Gaming
TNC Predator Virtus.Pro

 

JADUAL PERLAWANAN PERINGKAT KUMPULAN HARI PERTAMA 15 OGOS 2019

Kumpulan A Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Team Secret vs Alliance 9AM Malaysian Time
Team Liquid vs Newbee 9AM Malaysian Time
PSG.LGD vs Chaos Esports Club 9AM Malaysian Time
TNC Predator vs Keen Gaming 9AM Malaysian Time
Team Liquid vs Chaos Esports Club 2pm Malaysian Time
TNC Predator vs Mineski 2pm Malaysian Time
PSG.LDG vs Keen Gaming 2pm Malaysian Time
Team Secret vs Newbee 2pm Malaysian Time
Team Secret vs Team Liquid 7pm Malaysian Time
PSG.LGD vs TNC Predator 7pm Malaysian Time
Alliance vs Chaos Esports Club 7pm Malaysian Time
Keen Gaming vs Mineski 7pm Malaysian Time

 

Kumpulan B Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Vici Gaming vs Royal Never Give Up 11.30AM Malaysian Time
Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas 11.30AM Malaysian Time
Evil Geniuses vs Fnatic 11.30AM Malaysian Time
OG vs Natus Vincere 11.30AM Malaysian Time
Virtus.pro vs Royal Never Give Up 4.30PM Malaysian Time
Evil Geniuses vs Natus Vincere 4.30PM Malaysian Time
OG vs Infamous 4.30PM Malaysian Time
Vici Gaming vs Fnatic 4.30PM Malaysian Time

 

JADUAL PERLAWANAN PERINGKAT KUMPULAN HARI KEDUA 16 OGOS 2019

Kumpulan A Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
TNC Predator vs Alliance 11.30AM Malaysian Time
PSG.LGD vs Newbee 11.30AM Malaysian Time
Team Secret vs Keen Gaming 11.30AM Malaysian Time
Team Liquid vs Mineski 11.30AM Malaysian Time
Team Liquid vs PSG.LGD 4.30PM Malaysian Time
Alliance vs Keen Gaming 4.30PM Malaysian Time
Chaos Esports Club vs Mineski 4.30PM Malaysian Time
TNC Predator vs Newbee 4.30PM Malaysian Time

 

Kumpulan B Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Virtus.pro vs Vici Gaming 9AM Malaysian Time
Evil Geniuses vs OG 9AM Malaysian Time
Ninjas in Pyjamas vs Fnatic 9AM Malaysian Time
Natus Vincere vs Infamous 9AM Malaysian Time
Evil Geniuses vs Royal Never Give Up 2pm Malaysian Time
Virtus.pro vs Natus Vincere 2pm Malaysian Time
OG vs Ninjas in Pyjamas 2pm Malaysian Time
Vici Gaming vs Infamous 2pm Malaysian Time
Vici Gaming vs Evil Geniuses 7pm Malaysian Time
OG vs Royal Never Give Up 7pm Malaysian Time
Fnatic vs Infamous 7pm Malaysian Time
Ninjas in Pyjamas vs Natus Vincere 7pm Malaysian Time

 

JADUAL PERLAWANAN PERINGKAT KUMPULAN HARI KETIGA 17 OGOS 2019

Kumpulan A Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Team Secret vs TNC Predator 9AM Malaysian Time
Alliance vs Newbee 9AM Malaysian Time
Chaos Esports Club vs Keen Gaming 9AM Malaysian Time
PSG.LDG vs Mineski 9AM Malaysian Time
TNC Predator vs Chaos Esports 2pm Malaysian Time
Team Liquid vs Alliance 2pm Malaysian Time
Newbee vs Keen Gaming 2pm Malaysian Time
Team Secret vs Mineski 2pm Malaysian Time
Team Secret vs PSG.LGD 7pm Malaysian Time
Team Liquid vs Keen Gaming 7pm Malaysian Time
Newbee vs Chaos Esports Club 7pm Malaysian Time
Alliance vs Mineski 7pm Malaysian Time

 

Kumpulan B Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Virtus.pro vs OG 11.30AM Malaysian Time
Ninjas in Pyjamas vs Royal Never Give Up 11.30AM Malaysian Time
Fnatic vs Natus Vincere 11.30AM Malaysian Time
Evil Geniuses vs Infamous 11.30AM Malaysian Time
OG vs Fnatic 4.30PM Malaysian Time
Royal Never Give Up vs Natus Vincere 4.30PM Malaysian Time
Vici Gaming vs Ninjas in Pyjamas 4.30PM Malaysian Time
Virtus.pro vs Infamous 4.30PM Malaysian Time

 

JADUAL PERLAWANAN PERINGKAT KUMPULAN HARI KEEMPAT 18 OGOS 2019

Kumpulan A Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Team Liquid vs TNC Predator 11.30AM Malaysian Time
Team Secret vs Chaos Esports Club 11.30AM  Malaysian Time
PSG.LGD vs Alliance 11.30AM Malaysian Time
Newbee vs Mineski 11.30AM Malaysian Time

 

Kumpulan B Jadual Waktu Malaysia:

Perlawanan Masa
Virtus.pro vs Evil Geniuses 9AM Malaysian Time
Ninjas in Pyjamas vs Infamous 9AM Malaysian Time
Royal Never Give Up vs Fnatic 9AM Malaysian Time
Vici Gaming vs Natus Vincere 9AM Malaysian Time
Vici Gaming vs OG 2pm Malaysian Time
Virtus.pro vs Fnatic 2pm Malaysian Time
 Evil Geniuses vs Ninjas in Pyjamas 2pm Malaysian Time
Royal Never Give Up vs Infamous 2pm Malaysian Time

 

Jadual ACARA UTAMA (main event):

Jadual acara utama (Main Event in Mercedez Benz Stage Arena) akan bermula pada hari selasa 20 Ogos 2019, 9 pagi Waktu Malaysia.

Bracket untuk acara Utama Ti9 Foto Wykrhm

Bracket untuk acara Utama Ti9 Foto Wykrhm

Pembukaan cara utama Ti9 akan bermula pada pukul 9 pagi waktu Malaysia hari selasa 20 Ogos 2019 dan seterusnya perlawan pembukaan PSG LGD bertemu Virtus Pro pada pukul 11 pagi.

Jadual Hari pertama Acara Utama :

Perlawanan Kumpulan Masa
PSG LGD vs Virtus Pro Upper Bracket BO3 11 AM
VICI Gaming Vs TNC Predator Upper Bracket BO3 1.30 PM
Alliance vs RNG Lower Bracket BO1 3.40 PM
Fnatic vs Team Liquid Lower Bracket BO1 5.40 PM
Infamous vs Keen Gaming Lower Bracket BO1 6.30 PM
Mineski vs Natus Vincere Lower Bracket BO1 10 PM

 

Jadual Hari Kedua Acara Utama :

Perlawanan Kumpulan Masa
OG Esports vs Newbee Upper Bracket BO3 10 AM
Team Secret vs Evil Geniuses Upper Bracket BO3 1 PM
Virtus Pro vs Royal Never GiveUp Lower Bracket BO1 3 PM
TNC Predator vs Team Liquid Lower Bracket BO1 7 PM

 

Jadual Hari Ke3 Acara Utama:

Perlawanan Kumpulan Masa
Infamous Gaming vs Newbee Lower  Bracket BO3 10 AM
Team Secret vs Mineski Lower Bracket BO3 1 PM
PSG.LGD vs VICI Gaming Upper Bracket BO3 6  PM
OG esports vs Evil Geniuses Upper Bracket BO3 9  PM

 

Jadual Hari Ke 4 Acara Utama

Perlawanan Kumpulan Masa
Team Liquid vs RNG Lower  Bracket BO3 10 AM
Infamous vs Team Secret Lower Bracket BO3 2 PM
Evil Geniuses vs RNG/TeamLiquid Upper Bracket BO3 6  PM

 

Jadual Hari ke 5

Perlawanan Kumpulan Masa
Vici Gaming vs Team Secret Lower  Bracket BO3 10 AM
PSG.LGD vs OG esports Upper Bracket BO3 1.40 PM
Team Secret vs Team Liquid Upper Bracket BO3 6  PM

 

Jadual Hari Terakhir:

Perlawanan Kumpulan Masa
PSG.LGD vs Team Liquid Lower Bracket Final BO3 10 AM
OG Esports vs Team Liquid/ PSG LGD Upper Bracket BO3 2 PM

 

Pasukan dan pemain untuk The International 9

Pasukan Pemain dan Jurulatih
Team Secret Nisha, MidOne, zai, YapzOr, Puppey (SunBhie)
Virtus.pro RAMZES, No[o]ne, 9pasha, RodjER, Solo (ArsZeeqq)
Vici Gaming Paparazi, Ori, Yang, Fade, Dy (rOtk)
Evil Geniuses Arteezy, SumaiL, s4, Cr1t, Fly (BuLba)
Team Liquid Miracle, w33, MinD_ContRoL, GH, KuroKy (rmN)
PSG.LGD Ame, Somnus, Chalice, fy, xNova (QQQ)
Fnatic Jabz, Abed, iceiceice, Dj, DuBu (March)
Ninjas in Pyjamas Ace, Fata, 33, Saksa, ppd (Pajkatt)
TNC Predator Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou (Heen)
OG Esports Ana, Topson, 7ckngMad, JerAx, N0tail (Sockshka)
Alliance MiCKe, qojqva, Boxi, Taiga, iNSaNiA (Loda)
Keen Gaming Old chicken, 一, eLeVeN, kaka, dark (Fyms)
Newbee YawaR, CCnC, Sneyking, MSS, pieliedie (Aui_2000)
Infamous K1, Chris Luck, Wisper, Scofield, Stinger
Chaos Esports Club vtFaded, MATUMBAMAN, KheZu, MiLAN, MISERY (j4)
Natus Vincere Crystallize, MagicaL, Blizzy, Zayac, SoNNeikO (Mag~)
RNG Monet, Setsu, Flyby, LaNm, ah fu (Super)
Mineski Nikobaby, Moon, kpii, Bimbo, ninjaboogie (Mushi)

 

Sumber: Dota 2 Valve

#TI9Schedule #Dota2TI #TI9 #theinternational9 #Shanghai

Jangan lupa untuk like page Sentrum.MY untuk info terkini The International 9 dan juga content yang menarik!

Afro Zoso
Afro Zoso
Peminat game, esports, movie dan juga musik! Tulisan ikut mood, kadang BM kadang BI ! Tapi yang penting tak pernah kopi pasta ya geng! Dari hati ke tulisan! Email aku kat SentrumGaming@gmail.com kalau ada apa-apa news terbaru yang korang nak aku cover! Thank you sapot geng!

Latest news

Ti9: Team Secret – Midone tersingkir, Team Liquid TOP 3

[#DOTA2] [#TI9] Siri terakhir di hari ke 5, Team Liquid menang bersih 2-0 keatas Team Secret menandakan perjalanan pemain negara Midone juga berakhir.

[VIDEO] Void Spirit: Hero Dota 2 Baru | The Fifth Spirit?

[#Dota2] Valve memperkenalkan hero baru diantara pertarungan diantara Team Secret vs Team Lquid. Nama hero yang dikenalkan adalah Void Spirit.

Spiderman Kembali ke MCU: Sony dan Disney Rujuk Semula?

[#MovieBuff] Kecoh haritu tentang perbalahan Sony dan Disney atas hak penjagaan keuntungan Spiderman. Kini kuat mengatakan mereka telah mencapai kata sepakat untuk berkongsi bersama? Ngam ah!

Ti9: OG benam PSG.LGD tempah tempat di Pentas Akhir 2 kali berturut-turut

[#DOTA2] [#TI9] PSG LGD sekali lagi hampa tidak dapat mendominasi pasukan OG Esports di pentas The international.

Starladder Berlin Major 2019: Keputusan hari pertama peringkat Challengers

[#CSOG] Starladder Berlin Major 2019 berlangsung semalam bermula dengan peringkat Challengers !

Spiderman Dikeluarkan Dari MCU!?

[#MovieBuff] Watak Spiderman sebelum ni hangat diperdebatkan di serata internet sama ada akan terus bersama didalam Marvel Universe atau keluar dari MCU dan reboot semula menjadi dunia Spiderman sendiri.

Must read

Ti9: Team Secret – Midone tersingkir, Team Liquid TOP 3

[#DOTA2] [#TI9] Siri terakhir di hari ke 5, Team Liquid menang bersih 2-0 keatas Team Secret menandakan perjalanan pemain negara Midone juga berakhir.
video

[VIDEO] Void Spirit: Hero Dota 2 Baru | The Fifth Spirit?

[#Dota2] Valve memperkenalkan hero baru diantara pertarungan diantara Team Secret vs Team Lquid. Nama hero yang dikenalkan adalah Void Spirit.
video

[VIDEO] Snapfire hero Dota 2 yang baharu !

[#Dota2] Valve memberikan video teaser untuk hero baru yang akan ditambahkan kedalam kolam hero Dota 2. Nama diberi adalah Snapfire.
video

CSGO: Starladder Major Berlin 2019 bermula hari ini!

[#CSGO] [#StarladderMajor] CSGO kembali dengan pertandingan Major - CSGO Starladder Major Berlin 2019 bermula pada 23 Ogos 2019 di Berlin, Jerman.

You might also likeRELATED
Recommended to you